Aktualności
Opublikowano: 05 luty 2024
XXVI KKP - I International Kłodzko Piano Competition 2024
XXVI Kłodzki Konkurs Pianistyczny - I INTERNATIONAL KŁODZKO PIANO COMPETITION 2024
Opublikowano: 03 luty 2024
Wyróżnienia dla Pianistów - Wrocław Con Corde 2023Awards for Pianists - Wrocław Con Corde 2023
[POL]
Jury I Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Online Wrocław Con Corde 2023 przyznało 9 wyróżnień dla Pianistów towarzyszących skrzypkom podczas występów konkursowych. Składamy serdeczne gratulacje!
[ENG]
The jury of the 1st International Online Violin Competition Wrocław Con Corde 2023 awarded 9 distinctions to pianists accompanying violinists during competition performances. Our heartiest congratulations!
Wyróżnienie otrzymali/The distinction was awarded to:
Łukasz Chrzęszczyk
Piotr Filek
Agata Grudzień
Tomasz Jocz
Alicja Maryńczuk
Krzysztof Stanienda
Wiktor Szymajda
Joanna Zathey - Wójcińska
Wojciech Zawiślak
Opublikowano: 15 grudzień 2023
WYNIKI I Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Wrocław Con Corde/RESULTS of the 1st International Wrocław Con Corde Violin Competition
Przedstawiamy wyniki I Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Online Wrocław Con Corde!
W konkursie wzięło udział 152 uczestników, ich występy oceniało Jury w składzie: prof. dr hab. Sławomir Tomasik (POL) - przewodniczący, Zoya Nevgodovska (GER), Aneta Olszewska (POL), Spasoje Spasojevic (SRB).
Jury postanowiło przyznać 20 nagród pozaregulaminowych, lista znajduje się pod tabelami z wynikami konkursu. Gratulujemy!
[ENG]
We present the results of the 1st International Online Violin Competition Wrocław Con Corde.
152 participants took part in the competition, their performances were assessed by the Jury: prof. Sławomir Tomasik (POL) - Chairman of the Jury, Zoya Vevgodovska (GER), Aneta Olszewska (POL), Spasoje Spasojevic (SRB).
The jury decided to award 20 extra-regulatory prizes, the list can be found under the tables with the competition results. Congratulations!
GRUPA A
Imię i nazwisko | Sławomir Tomasik | Zoya Nevgodovska | Aneta Olszewska | Spasoje Spasojević | wynik/result | miejsce/prize | linki do nagrań konkursowych/links to competition recordings |
Jiwoo Seol - Korea/Polska | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | GRAND PRIX | https://youtu.be/f2odFqCVBm4?feature=shared https://youtu.be/eEHT-5PxMXQ?feature=shared |
Biliana Frąckowiak - Polska | 24 | 24 | 23.5 | 24 | 23,875 | I miejsce/I prize | https://www.youtube.com/watch?v=K0YWR3dG7eA |
Józef Kućmierczyk - Polska | 23 | 24 | 24 | 24 | 23,75 | I miejsce | https://youtu.be/EFUvVjt_qnI |
Milan Pal’o - Słowacja | 24,5 | 22,5 | 23.5 | 24 | 23,625 | I miejsce | https://youtu.be/KZHMc56vhbg |
Dante Andre Carrillo Bischof - Niemcy | 23 | 23 | 24 | 23.5 | 23,375 | II miejsce/II prize | https://youtu.be/FRY9q_gC_jM?si=muQsORao-qkVLZka |
Julian Xiaoxüan Ning - Niemcy | 23,5 | 24 | 23 | 23 | 23,375 | II miejsce | https://youtu.be/md1fqXL96M4 |
Urszula Chęcińska - Polska | 22 | 24 | 24 | 23 | 23,25 | II miejsce | https://www.youtube.com/watch?v=XYq3su0kkpA |
Hanna Krzyśków - Polska | 23 | 23 | 23.5 | 23 | 23,125 | II miejsce | https://youtu.be/oJCoiOt2dTk |
Shunnosuke Sasaki | 23,5 | 23 | 22,5 | 23 | 23 | II miejsce | https://youtu.be/AsQ73zoexG0?si=p7XHOU2bRfFBPfPU |
Ksenia Hnatsiuk - Białoruś/Polska | 24 | 22 | 23 | 23 | 23 | II miejsce | https://youtu.be/_cs7PwDmAxw |
Aleksandra Malinowska - Polska | 23,5 | 23 | 22.5 | 23 | 23 | II miejsce | https://youtu.be/nnhxWJyiqKU https://youtu.be/fczgDMhXvAU |
Eliza Retecka - Polska | 23 | 23 | 22 | 23.5 | 22,875 | II miejsce | https://www.youtube.com/watch?v=hhpb4thqews https://www.youtube.com/watch?v=2G5muHUdTFc |
Ciąpała Zofia - Polska | 21 | 23 | 23,5 | 23.5 | 22,75 | II miejsce | https://youtu.be/Z0kicDrCPzc |
Liza Yurkova - Polska | 22,5 | 23 | 22,5 | 23 | 22,75 | II miejsce | https://www.youtube.com/watch?v=tspiFVAxF_k |
Alicja Trybała - Polska | 22,5 | 24 | 22,5 | 22 | 22,75 | II miejsce | https://youtu.be/_eazks5EIbI?feature=shared https://youtu.be/T-dtrYKp4L8?feature=shared |
Patryk Bylinka - Polska | 23 | 22,5 | 23 | 22 | 22,625 | II miejsce | https://youtu.be/7aj9smRuMTI |
Julita Głodowska - Polska | 23 | 22 | 22.5 | 22.5 | 22,5 | III miejsce | https://youtu.be/fxKPDhB44ZI |
Antonina Nikrant - Polska | 22,5 | 21 | 23 | 23.5 | 22,5 |
III miejsce/ |
https://www.youtube.com/watch?v=Ul7tUFUwA5o https://www.youtube.com/watch?v=VwzWaz_RY_c |
Lena Lipińska - Polska | 23 | 22 | 22 | 23 | 22,5 | III miejsce | https://youtu.be/5grE-clGGI0 https://youtu.be/20g6NlepQlk |
Emilia Szeloch - Polska | 22,5 | 23 | 22,5 | 22 | 22,5 | III miejsce | https://youtu.be/bX279WO-f9Y |
Julia Wasiela - Polska | 22,5 | 23 | 21.5 | 23 | 22,5 | III miejsce | |
Anna Wincesewicz – Bobowicz - Polska | 22 | 21 | 22 | 24 | 22,25 | III miejsce | https://youtu.be/S2FasAvbtZs https://youtu.be/LcyVtA2hVrY |
Emilia Erbacher - Polska | 22 | 23 | 20.5 | 23.5 | 22,25 | III miejsce | https://youtu.be/TEG9zBNf2LE |
Gabriela Miśkowiec - Polska | 22,5 | 22 | 22 | 22 | 22,125 | III miejsce | https://youtu.be/OvcgqX2vWxc |
Antonina Osowska – Kud - Polska | 22,5 | 21 | 22 | 23 | 22,125 | III miejsce | https://www.youtube.com/watch?v=zTM8JFaXIZw |
Helena Mazurkiewicz - Polska | 23 | 22 | 21 | 22.5 | 22,125 | III miejsce | https://youtu.be/QmYXUxSA220 |
Łucja Chrobak - Polska | 19,5 | 22 | 23.5 | 23 | 22 | III miejsce | https://youtu.be/rM4NnJ8L8VM?feature=shared |
Bartłomiej Suszek - Polska | 21,5 | 23 | 21 | 22 | 21,875 | III miejsce | https://youtu.be/seBVoUijb84?si=lOKb6enp3i7aMpJi |
Lena Musiał - Polska | 22 | 20,5 | 21 | 23 | 21,625 | III miejsce | |
Jacek Knychas - Polska | 21 | 21 | 22 | 22.5 | 21,625 | III miejsce | |
Małgorzata Brzeń - Polska | 22,5 | 20,5 | 21 | 22 | 21,5 | wyróżnienie/ distinction |
https://youtu.be/EXdlxeK7ZpM |
Weronika Pawlik - Polska | 22 | 22 | 20 | 22 | 21,5 | wyróżnienie | https://youtu.be/BriOsPQLYj8?feature=shared |
Łucja Thiem - Polska | 21,5 | 20 | 22 | 22 | 21,375 | wyróżnienie | https://youtu.be/Rqw-NQMFxIc https://youtu.be/-486Kfyt6Sk |
Bogumiła Młodawska - Polska | 20 | 20 | 23.5 | 22 | 21,375 | wyróżnienie | https://youtu.be/yWa4RPqRBto?si=IcBeSx26sW-m-_aw https://youtu.be/rqBOu5cOtvc?si=9b-rDTpKeesg9g-N |
Marcelina Etmańska - Polska | 21,5 | 21 | 20 | 22.5 | 21,25 | wyróżnienie | https://youtu.be/eNWNXKhnCGU |
Iga Mleczko - Polska | 21,5 | 20,5 | 21 | 22 | 21,25 | wyróżnienie | https://www.youtube.com/watch?v=92-obwj-nzU |
Wolańska Gabriela Maria - Polska | 20,5 | 20 | 21 | 22 | 20,875 | wyróżnienie | https://youtu.be/j1LyJ8yQQVE?si=ofYdtGu5vQZCLiUQ |
Zofia Bojarska - Polska | 18,5 | 21,5 | 21 | 22 | 20,75 | wyróżnienie | https://youtu.be/8Cwk-bQa2OE https://youtu.be/sXhB3vXL-Ls |
Leon Franas - Polska | 21,5 | 20 | 20 | 21 | 20,625 | wyróżnienie | https://youtu.be/IE6ku6RwGq0 https://youtu.be/trmBhKXJMII https://youtu.be/3_XoCgd9AXE |
Hanna Maria Kurowska - Polska | 20,5 | 20,5 | 20 | 21 | 20,5 | wyróżnienie | https://youtu.be/nYSVXuLACAU?si=IDUvEGzXnhHBPF-1 |
Ida Sobierajska - Polska | 20 | 20 | 20 | 21.5 | 20,375 | wyróżnienie | https://youtu.be/-Jp_XstuY88?si=6iZnyJ7szvxgxEe2 |
Fabian Sklorz - Polska | 20,5 | 20 | 20 | 21 | 20,375 | wyróżnienie | https://youtu.be/315nv0GSwYQ?si=T_rmDdb7Xc9ypZrE https://youtu.be/qOIlBwh767I?si=yZlP1Xt-p9Y6rath |
Ptak Ignacy - Polska | 20 | 20 | 20 | 21 | 20,25 | wyróżnienie | https://youtu.be/yVSgTWYwDW8 https://youtu.be/r2YgfBBNp1I |
Banasiak Anna - Polska | 19 | 20 | 20 | 22 | 20,25 | wyróżnienie | https://youtu.be/1DhP_M5XVlo |
GRUPA B
Imię i nazwisko | Sławomir Tomasik | Zoya Nevgodovska | Aneta Olszewska | Spasoje Spasojević | wynik/result | miejsce/prize | linki do nagrań konkursowych/links to competition recordings |
Natalia Dragan - Polska | 24 | 24 | 24 | 25 | 24,25 | I miejsce/I prize | https://youtu.be/klXaum9p5d8?si=f8PLOrQkbZdhsrXK |
Nao Ota - Japonia | 24 | 24 | 24 | 24 | 24 | I miejsce | https://www.youtube.com/watch?v=JdLf-g9kKlo |
Agata Kostanowicz - Polska | 24 | 23 | 23.5 | 24 | 23,625 | I miejsce | https://youtu.be/71P_VfaGtzA https://youtu.be/72B4OlOSKVI https://youtu.be/FSwEp2tDRpY |
Sera Oh - Korea Południowa | 24 | 23 | 23,5 | 24 | 23,625 | I miejsce | https://youtu.be/9hf6AzvrGxY?si=t8M_we7AbUo29qi4 https://youtu.be/W85zNfIJEec?si=kAGWU-pZ7Qt2Bk1k |
Magdalena Mol - Polska | 24 | 23 | 24 | 23.5 | 23,625 | I miejsce | https://youtu.be/kHb7_cBUrW8 |
Alicja Harabasz - Polska | 23,5 | 23 | 23.5 | 24 | 23,5 | II miejsce/II prize | https://youtu.be/EG8O8tqSpKU?feature=shared |
Agnieszka Miśkiewicz - Polska | 23 | 23 | 24 | 24 | 23,5 | II miejsce | https://youtu.be/kvAlPM2GlHw |
Małgorzata Błazik - Polska | 23 | 24 | 24 | 23 | 23,5 | II miejsce | https://youtu.be/WkGyHJkhLn8 |
Alicja Brożek - Polska | 22 | 23 | 22.5 | 24 | 22,875 | II miejsce | https://youtu.be/MLsyyHNpGhM |
Anna Wojtaszek - Polska | 22,5 | 23 | 22,5 | 23.5 | 22,875 | II miejsce | https://youtu.be/NiLsyAt6LbE https://youtu.be/xuxiBjeWAf00 |
Zofia Mas - Polska | 22,5 | 22 | 22.5 | 24 | 22,75 | II miejsce | https://youtu.be/8fUfG30AJ6Q |
Oleksandr Amstibovskyi - Ukraina/Niemcy | 23,5 | 21 | 22 | 24 | 22,625 | II miejsce | https://youtu.be/H_YjX8zbNv0 https://youtu.be/txzs5xXdF7c |
Oliver Kingdom - Polska | 21,5 | 23 | 22 | 24 | 22,625 | II miejsce | https://www.youtube.com/watch?v=aE2yeKJWdFc https://www.youtube.com/watch?v=oTVsuIIB3gE |
Yaryna Nebesna - Ukraina/Polska | 23 | 21 | 22 | 24 | 22,5 | III miejsce/III prize | https://www.youtube.com/watch?v=hym4NtnHwoQ |
Michał Pazgan - Polska | 22 | 22 | 22 | 24 | 22,5 | III miejsce | https://www.youtube.com/watch?v=p1D81-s_SGw https://www.youtube.com/watch?v=s59vAlsxSSg |
Kamil Szacior - Polska | 22 | 23 | 21 | 24 | 22,5 | III miejsce | https://youtu.be/4AZrECh5LN8 |
Maria Kęska - Norwegia | 22 | 22 | 22.5 | 23.5 | 22,5 | III miejsce | https://youtu.be/TR13imBw8-c?si=0fddHIw8J-VUVbRH |
Maria Michnowicz - Polska | 22 | 20 | 23 | 24 | 22,25 | III miejsce | https://youtu.be/oLgkLf5MEpc https://youtu.be/xUiQAFCXMro |
Diana Viktoria Cel - Polska | 23 | 21 | 21 | 24 | 22,25 | III miejsce | https://youtu.be/v3S4gbalCLA https://youtu.be/658H3sI8zCs https://youtu.be/H4hBuwIyFiI |
Długokęcka Łucja - Polska | 21,5 | 21 | 22.5 | 23 | 22 | III miejsce | https://youtu.be/kYmGpDSzFJc https://youtu.be/sC76ymfQ3ls |
Dominika Najbar - Polska | 22,5 | 19 | 22.5 | 23.5 | 21,875 | III miejsce | https://youtu.be/_muIPC4IMB8 https://youtu.be/BCqui4y8iik |
Nela Dorobisz - Polska | 21.5 | 22 | 20.5 | 23.5 | 21,875 | III miejsce | https://youtu.be/9oJPy-OLFJc?si=-s9BSOk79b_jdhgO https://youtu.be/_qH1pYc7CNU?si=xsUrKRXdls-ATsiX |
Jakub Kordel – Polska | 21,5 | 19 | 23 | 23.5 | 21,75 | III miejsce | https://youtu.be/NgcSYeDlMEc?si=FdsL1ZFOdtvMIBtI https://youtu.be/pAw_k4z3FZ8?si=XbXDjHFr-rV5EI4u |
Lena Fraska - Polska | 22 | 22 | 19.5 | 23.5 | 21,75 | III miejsce | https://youtu.be/bEYce2VLbFw https://youtu.be/nehTmZk8FeA |
Weronika Macioszek - Polska | 21 | 20 | 22 | 23.5 | 21,625 | III miejsce | https://www.youtube.com/watch?v=F4M7xKAN3kw |
Liliana Derkacz - Polska | 21,5 | 21 | 20 | 24 | 21,625 | III miejsce | https://youtu.be/hvqY-sXpByg |
Katja Claudy - Niemcy | 21 | 20 | 22.5 | 23 | 21,625 | III miejsce | https://youtu.be/PsFUKZ2gzRA?si=dJ5WqhKV5379fv48 |
Chaerin Keum - Polska | 22,5 | 21 | 19 | 24 | 21,625 | III miejsce | https://youtu.be/LB_RSYjbEos https://youtu.be/0rh6BWjK1Q4 |
Zuzanna Zajkowska - Polska | 22 | 21 | 20 | 23 | 21,5 | wyróżnienie/distinction | https://youtu.be/22d6JXYf8pw https://youtu.be/SosEp0El69w |
Julia Szymczakowska - Polska | 21 | 20 | 22 | 23 | 21,5 | wyróżnienie | https://youtu.be/LQ1Eir6x0zA |
Olga Tiutko - Ukraina | 20,5 | 21 | 21,5 | 23 | 21,5 | wyróżnienie | https://youtu.be/ER2QNmjhUZI?si=0yRP5hki61CdEYjO |
Kowalkowski Jakub - Polska | 21 | 21 | 20 | 24 | 21,5 | wyróżnienie | https://youtu.be/X8QrP8Tt2dQ https://youtu.be/y-1t7_5ZYYI |
Antonina Maria Smuła - Polska | 21 | 20 | 21.5 | 23 | 21,375 | wyróżnienie | https://youtu.be/DH5SpiGZudY?feature=shared |
Pola Wachowska - Polska | 22,5 | 20 | 19 | 24 | 21,375 | wyróżnienie | https://www.youtube.com/watch?v=hstc9NWaalY |
Tymon Borzyński – Luksemburg | 22 | 19 | 21,5 | 23 | 21,375 | wyróżnienie | https://youtu.be/sL5IzEEreF4?si=1_UKPYMiSn6krZKi |
Maria Kućmierczyk - Polska | 21,5 | 21 | 19 | 24 | 21,375 | wyróżnienie | https://youtu.be/xik5ru4ETas |
Patrycja Różańska - Polska | 21 | 21 | 20 | 23.5 | 21,375 | wyróżnienie | https://www.youtube.com/watch?v=kInFMaVbXIs https://www.youtube.com/watch?v=R5em45b_uUk |
Solomiia Yakovenko – Ukraina | 22 | 21 | 18 | 24 | 21,25 | wyróżnienie | https://www.youtube.com/watch?v=B1GJk3FmUTU |
Hanna Humelt - Polska | 21 | 19 | 21 | 23.5 | 21,125 | wyróżnienie | https://www.youtube.com/watch?v=0yQfKpG7zH0 |
Marianna Samprovalaki - Grecja | 21,5 | 18 | 22 | 23 | 21,125 | wyróżnienie | https://www.youtube.com/watch?v=3lR8FEBFmt0 |
Dominika Gąsiewska – Polska | 21,5 | 21 | 18.5 | 23 | 21 | wyróżnienie | https://youtu.be/L8o9hnmyQ8Q |
Sofiia Kovalska – Ukraina | 20,5 | 21 | 18 | 24 | 20,875 | wyróżnienie | https://youtu.be/TyewaMYjzmI |
Zofia Małgorzata Krawiec - Polska | 20,5 | 19 | 20.5 | 23 | 20,75 | wyróżnienie | https://youtu.be/8nKYkmyVMA4?feature=shared |
Karina Kwidzińska - Polska | 20,5 | 21 | 18 | 23.5 | 20,75 | wyróżnienie | https://youtu.be/mnJnEIBjnKo |
Milosz Andrzej Olędzki - Polska | 20 | 20 | 19 | 24 | 20,75 | wyróżnienie | https://youtu.be/XodaeVx_QDk https://youtu.be/7X7bnV0nEUU |
Hanna Kalinowska - Polska | 21 | 18 | 21 | 22.5 | 20,625 | wyróżnienie | https://youtu.be/JEJLwvR2G4A?si=pJ9wUKOn0AxbT7IH https://youtu.be/1qBF9K2-C2I?si=VR3_RLOtt6fCofQ3 |
Hanna Rębacz - Polska | 21 | 19 | 20 | 22.5 | 20,625 | wyróżnienie | https://www.youtube.com/watch?v=j8uNK0SM1-E |
Stefania Orłowska – Polska | 20 | 19 | 20 | 23 | 20,5 | wyróżnienie | https://www.youtube.com/watch?v=BskPvRpOURI&list=PL4xToi6VsEw3FgUWE7FV4JMFr-0w9ermt&index=1 https://www.youtube.com/watch?v=YVucx7K-sd0&list=PL4xToi6VsEw3FgUWE7FV4JMFr-0w9ermt&index=2 |
Tatiana Łukaszewska – Polska | 19,5 | 19 | 20 | 23 | 20,375 | wyróżnienie | https://youtu.be/piog-PDeSTk |
Wiktor Śniecikowski – Orzeł – Polska | 20,5 | 19 | 19 | 23 | 20,375 | wyróżnienie | https://www.youtube.com/watch?v=z5GQheDwPcU |
Antonina Sopicka - Polska | 19,5 | 20 | 18 | 23 | 20,125 | wyróżnienie | https://youtu.be/30gfvCiF1mI |
Maja Warejko - Polska | 19,5 | 20 | 19 | 22 | 20,125 | wyróżnienie | https://youtu.be/2D_cVHd3dY0 |
Patrycja Putnins - Polska | 19 | 18 | 21 | 21 | 19,75 | https://youtu.be/bgPUMCCW6VM?feature=shared https://youtu.be/DGEdUb_wtuk?feature=shared |
|
Mateusz Nadulski - Polska | 21 | 19 | 17 | 22 | 19,75 | https://youtu.be/67Uq2yXeYNU?si=ldI6m6DSqFcY9T_J | |
Liliana Aniśko - Polska | 19 | 18 | 20 | 22 | 19,75 | https://youtu.be/Pa4lZZszM40 https://youtu.be/GVzfDiCZjVo |
|
Helena Kozdraś – Polska | 20 | 18 | 18 | 22 | 19,5 | https://youtu.be/_1gCs85nCTA https://youtu.be/ydtTdK0gk5c | |
Lena Zawodni - Polska | 18,5 | 19 | 18 | 22.5 | 19,5 | https://www.youtube.com/watch?v=P4Gkq8EMB4M https://www.youtube.com/watch?v=Ywr87d6sr28 | |
Małgorzata Tartanus - Polska | 20,5 | 18 | 16 | 23 | 19,375 | https://youtu.be/BZplv618Y00?feature=shared | |
Maria Kowal – Polska | 19 | 20 | 17 | 21 | 19,25 | https://youtu.be/I74NEzJiZ1s | |
Antoni Bulsza – Polska | 19 | 17 | 18 | 23 | 19,25 | https://www.youtube.com/watch?v=vPHvRYluZjE https://www.youtube.com/watch?v=n8MXJ1sPM8g |
|
Ana Julia Oliveira - Portugalia | 18,5 | 18 | 19 | 21 | 19,125 | https://youtu.be/xBxw-LP5Q1Y | |
Ana Maria Nicule Tampau – Hiszpania | 17 | 22 | 16 | 20 | 18,75 | https://youtu.be/8pFdGFnHzUI https://youtu.be/HEeASBmDxNo https://youtu.be/umOEwBr0Zeo https://youtu.be/JDAuoIJ92GM | |
Aurora Lopez Garcia - Hiszpania | 18 | 17 | 16 | 22 | 18,25 | https://youtu.be/fc8byMgCNhI?si=CjGzBa8_bqhcooMx | |
Piotr Boguszewski – Polska | 16,5 | 16 | 18 | 21 | 17,875 | https://youtu.be/_N7Wd6xeXII | |
Ester Chaves - Portugalia | 16,5 | 17 | 17 | 20 | 17,625 | https://youtu.be/G5tQuvPPODE |
GRUPA C
Imię i nazwisko | Sławomir Tomasik | Zoya Nevgodovska | Aneta Olszewska | Spasoje Spasojević | wynik/result | miejsce/prize | linki do nagrań konkursowych/links to competition recordings |
Toma Arakawa - Japonia | 24 | 23 | 24.5 | 24 | 23,875 | I miejsce/ I prize |
https://www.youtube.com/watch?v=ji_uLUrfYco |
Gabriela Małachowska - Polska | 22,5 | 24 | 24 | 24 | 23,625 | I miejsce | https://youtu.be/jW7f3JnFfwc https://youtu.be/3ZIFgA9kUCI |
Alicja Jabłońska - Polska | 22,5 | 24 | 24 | 23 | 23,375 | II miejsce/ II prize |
https://youtu.be/VzUkG-eiQZU https://youtu.be/CANDnFzTS2E |
Sejoon Oh - Korea Południowa | 24 | 22 | 23 | 24 | 23,25 | II miejsce | https://youtu.be/z-6zRt1o_Ds?si=Thvf_bSrAgNE4-67 https://youtu.be/g2u664Kn_sw?si=hFwJAOxyFupU_Z3i |
Weronika Kuta - Polska | 23 | 22 | 23.5 | 24 | 23,125 | II miejsce | https://youtube.com/watch?v=aB93DhjRr2s&feature=shared |
Aleksandra Mikołajczyk - Polska | 22 | 23 | 21.5 | 24 | 22,625 | II miejsce | https://youtu.be/mls9kMKgHaM |
Sarah Aizawa - Japonia | 22 | 21 | 23.5 | 23.5 | 22,5 | III miejsce/ III prize |
https://youtu.be/Lza2bfchCBo?si=DagMk1-rmHQk5rBH |
Marta Pudalik - Polska | 22 | 21 | 23 | 23 | 22,25 | III miejsce | https://youtu.be/UhBBTk8fMoM https://youtu.be/alLCbryBFTM https://youtu.be/Day94ZxBqfw |
Szymon Karol Krajewski - Polska | 22 | 23 | 21 | 23 | 22,25 | III miejsce | https://youtu.be/Hs7yy9pwj4E https://youtu.be/KaaRPMOKy9k https://youtu.be/7E6dLdqG_bw |
Emilia Szymańska - Polska | 21,5 | 22 | 22 | 23 | 22,125 | III miejsce | https://www.youtube.com/watch?v=MZbybRUIB2s&list=PL0qZaxJs_X42j0q1uvo34qrALZOiQ3QsE |
Maria Kapała - Polska | 21 | 23 | 21 | 23 | 22 | III miejsce | https://youtu.be/VHlE5dvAPwk |
Patrycja Fyda - Polska | 20,5 | 20 | 23 | 24 | 21,875 | III miejsce | https://www.youtube.com/watch?v=NrUkY_n41IU |
Marta Żwirko - Polska | 21,5 | 20 | 23 | 23 | 21,875 | III miejsce | https://www.youtube.com/watch?v=X5l0pnE-rHY |
Wiktoria Martuszewska - Polska | 21,5 | 23 | 20 | 23 | 21,875 | III miejsce | https://www.youtube.com/watch?v=tDIb5bCzH8g |
Lidia Filipczuk - Polska | 21,5 | 22 | 21.5 | 22 | 21,75 | III miejsce | https://youtu.be/LW-Gg8_NGe0?si=uNAaIujG2JL3ujdw |
Honorata Kozdraś – Polska | 20,5 | 22 | 21 | 23 | 21,625 | III miejsce | https://youtu.be/tKDuRy8uGOs https://youtu.be/M_3iK2N0C7U |
Pola Grondys - Polska | 20,5 | 22 | 21 | 23 | 21,625 | III miejsce | https://youtu.be/xIDME_LyWB0 |
Zofia Fabiniak - Polska | 21 | 21 | 22 | 22 | 21,5 | wyróżnienie/ distinction |
https://www.youtube.com/watch?v=BKo5Z9oiaWw |
Ostrowska Urszula - Polska | 23 | 20 | 20 | 23 | 21,5 | wyróżnienie | https://youtu.be/mFMQiqd8OdI?si=oBwB-PUl5R84YYfe |
Wiktoria Zawodny - Polska | 22 | 20 | 21 | 23 | 21,5 | wyróżnienie | https://www.youtube.com/watch?v=BKo5Z9oiaWw |
Maria Szymańska - Polska | 21 | 20 | 23 | 21.5 | 21,375 | wyróżnienie | https://www.youtube.com/watch?v=XTmkzYADLFc https://www.youtube.com/watch?v=oEPcYgxc4y0 |
Mimori Watanabe | 21,5 | 20 | 21 | 23 | 21,375 | wyróżnienie | https://youtu.be/jwmdW1-vpxE?si=Da45l-L8XxF6rAD0 |
Aleksandra Rydz - Polska | 20,5 | 20 | 21,5 | 23 | 21,25 | wyróżnienie | https://www.youtube.com/watch?v=I-hALrWygmY |
Daniel Dmowski - Polska | 21 | 22 | 19 | 23 | 21,25 | wyróżnienie | https://youtu.be/OTisKD-MXbY https://youtu.be/dEJQ_8fdhU4 |
Alesia Shuliak – Białoruś/Polska | 20,5 | 19 | 22 | 23 | 21,125 | wyróżnienie | https://youtu.be/3yr9lVTBZH4?si=OHTSpu34kFGB2AWK |
Katarzyna Kurczewska - Polska | 21 | 21 | 20 | 22 | 21 | wyróżnienie | https://youtu.be/qU7xTavHAFw |
Aleksandra Gorayska - Polska | 20,5 | 23 | 19 | 21 | 20,875 | wyróżnienie | https://youtu.be/7C7VllmowLg https://youtu.be/_fbMNg9QdN4 |
Weronika Malinowska - Polska | 21,5 | 20 | 19 | 22 | 20,625 | wyróżnienie | https://youtu.be/a-3TY_t7-dA?feature=shared |
Melania Arthemis Nikolopoulou - Polska | 22 | 18 | 19 | 22 | 20,25 | wyróżnienie | https://youtu.be/mKNZLBUsEtY |
Daniela Garcia Lopez - Hiszpania | 20,5 | 19 | 19 | 21 | 19,875 | https://youtu.be/KvnFn5Ewlig?si=dqE1PfPydpkCuhtC https://youtu.be/XB0jP9_YQSY?si=zQCRQ7NKff1iwK6k |
|
Hanna Wojtkowiak - Polska | 20,5 | 18 | 19 | 21 | 19,625 | https://youtu.be/IMH-hv3gljA | |
Weronika Martuszewska - Polska | 19 | 18 | 19 | 22.5 | 19,625 | https://www.youtube.com/watch?v=iqPuqjTBp50 | |
Agata Więcek - Polska | 19 | 18 | 19 | 21.5 | 19,375 | https://youtu.be/Mc8h3mS_CDU?feature=shared https://youtu.be/TFDFxDZNdQc?feature=shared |
|
Laura Nowakowska - Polska | 19 | 18 | 17 | 19 | 18,25 | https://youtu.be/50wPOKzjPzc?si=0rDwPdL89gH9Nbqs |
GRUPA D
Imię i nazwisko | Sławomir Tomasik | Zoya Nevgodovska | Aneta Olszewska | Spasoje Spasojević | wynik/result | miejsce/prize | linki do nagrań konkursowych/links to competition recordings |
Lisa Yasuda - Japonia | 24 | 24 | 23 | 24 | 23,75 | I miejsce/ I prize |
https://youtu.be/AXCAxVRrsto?feature=shared |
Rion Udo - Japonia | 23 | 23 | 23,5 | 23 | 23,125 | II miejsce/ II prize |
https://youtu.be/yfuwCq3PnRI?si=Vx_5Bb7iCAuhT862 |
Marin Fukuoka - Japonia | 25 | 22 | 21 | 24 | 23 | II miejsce | https://youtu.be/zRkNNDxm9_8 |
Satori Matsukage - Japonia | 24 | 23 | 21 | 23.5 | 22,875 | II miejsce | https://youtu.be/-4_FxVG26JI?si=h_t0EWWmY4fzEFtl https://youtu.be/UpNPCv8vbdo?si=hd4XzGnQ3M7FmbBPP |
Katarzyna Siakaluk - Polska | 21 | 24 | 21 | 22 | 22 | III miejsce/ III prize |
https://youtu.be/j8SlvypJUzE?feature=shared |
Katarzyna Schulz - Polska | 20,5 | 19 | 21 | 22 | 20,625 | wyróżnienie distinction |
https://youtu.be/xqWXaR6qUJ0?feature=shared |
Lev Mentsinskyi - Ukraina | 22 | 19 | 16 | 21.5 | 19,625 | https://youtu.be/vHwLh9NM7tY?si=cBqiQn1Nndo20Wym | |
Teresa Wiczkowska – Polska | 21 | 17 | 18 | 20 | 19 | https://youtu.be/PjmX4leaTXA https://youtu.be/qfnvToTWSvQ https://youtu.be/Jo2gnqK_hAg |
GRUPA E
Imię i nazwisko | Sławomir Tomasik | Zoya Nevgodovska | Aneta Olszewska | Spasoje Spasojević | wynik/result | miejsce/prize | linki do nagrań konkursowych/links to competition recordings |
Takamori Arai - Japonia | 24,5 | 24 | 23 | 24 | 23,875 | I miejsce/ I prize |
https://youtu.be/NR7JB28PV4A?feature=shared |
Anna Pozdiejewa – Polska | 22,5 | 21 | 22 | 21 | 21,625 | III miejsce/ III prize |
https://youtu.be/RY8_LuP7Wqw?feature=shared |
NAGRODY POZAREGULAMINOWE:
Nagroda Fundacji SKRZYPCE im. Tadeusza Wrońskiego
20% zniżki czesnego na IX Międzynarodowy Kurs im. T. Wrońskiego (lipiec-sierpień 2024)
Jiwoo Seol
Nagroda Fundacji SKRZYPCE im. Tadeusza Wrońskiego
20% zniżki czesnego na IX Międzynarodowy Kurs im. T. Wrońskiego (lipiec-sierpień 2024)
Natalia Dragan
Nagroda Fundacji SKRZYPCE im. Tadeusza Wrońskiego
20% zniżki czesnego na IX Międzynarodowy Kurs im. T. Wrońskiego (lipiec-sierpień 2024)
Biliana Frąckowiak
Nagroda Fundacji SKRZYPCE im. Tadeusza Wrońskiego
50% zniżki czesnego na IX Międzynarodowy Kurs im. T. Wrońskiego (lipiec-sierpień 2024)
Yaryna Nebesna
Nagroda dyrektora Festiwalu Dni Hochbergowskie - dr. Kamila Grabowskiego
występ podczas Festiwalu Dni Hochbergowskie 2024
Agata Kostanowicz
Nagroda dyrektora Festiwalu Dni Hochbergowskie - dr. Kamila Grabowskiego
występ podczas Festiwalu Dni Hochbergowskie 2024
Magdalena Mol
Nagroda Fundacji Św. Jadwigi w Morawie
100% zniżki czesnego na Letnią Akademię w Morawie (lipiec – sierpień 2024)
Yakovenko Solomiia
Nagroda Fundacji Św. Jadwigi w Morawie
100% zniżki czesnego na Letnią Akademię w Morawie (lipiec – sierpień 2024)
Kovalska Sofiia
Nagroda Fundacji Św. Jadwigi w Morawie
100% zniżki czesnego na Letnią Akademię w Morawie (lipiec – sierpień 2024)
Tiutko Olga
Nagroda Fundacji Św. Jadwigi w Morawie
50% zniżki czesnego na Zimową Akademię w Morawie (6-11 lutego 2024)
Józef Kućmierczyk
Zaproszenie do udziału w festiwalu „Young Classic Dialog” 2024 w Berlinie
Seol Jiwoo
Zaproszenie do udziału w festiwalu „Young Classic Dialog” 2024 w Berlinie
Małgorzata Błazik
Lekcja online z Zoyą Nevgodovską ( Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin )
Nao Ota
Lekcja online z Zoyą Nevgodovską ( Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin )
Nela Dorobisz
Lekcja online z prof. Sławomirem Tomasikiem ( Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
w Warszawie )
Jiwoo Seol ( luty 2024 )
Nagroda dyrektor Międzynarodowego Festiwalu „Music Academy FORTE” w Brukseli - Nataliyi Chepurenko
50% zniżki czesnego na Międzynarodowy Kurs Mistrzowski Music Academy FORTE 2024
Sejoon Oh
Nagroda dyrektor Międzynarodowego Festiwalu „Music Academy FORTE” w Brukseli Nataliyi Chepurenko
50% zniżki czesnego na Międzynarodowy Kurs Mistrzowski Music Academy FORTE 2024
Sera Oh
Nagroda dyrektor Międzynarodowego Festiwalu „Music Academy FORTE” w Brukseli Nataliyi Chepurenko
100% zniżki wpisowego na Międzynarodowy Konkurs Instrumentalny online w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Music Academy FORTE” w Brukseli 2024
Lev Mentsinskyi
Nagroda Dolnośląskiego Towarzystwa im. F. Chopina we Wrocławiu
udział w koncercie organizowanym przez DTiFC w 2024 roku
Gabriela Małachowska
Nagroda Dolnośląskiego Towarzystwa im. F. Chopina we Wrocławiu
udział w koncercie organizowanym przez DTiFC w 2024 roku
Milan Pal’o
Opublikowano: 19 grudzień 2023
Jiwoo Seol zdobywa Grand Prix! Nagrody Specjalne Wrocław Con Corde 2023/Jiwoo Seol wins the Grand Prix! Special Awards Wrocław Con Corde 2023
[POL]
I Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy Online Wrocław Con Corde zakończył się zwycięstwem Jiwoo Seol - młodej skrzypaczki uczącej się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec p. Anety Szczygielskiej. Nagrodą Główną w konkursie są skrzypce autorstwa wrocławskiego lutnika Krzysztofa Mroza (strona internetowa: http://www.lutnik.pl/).
Decyzją Jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. Sławomira Tomasika z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie zostało przyznane 20 Nagród specjalnych, których Fundatorami byli:
- Fundacja SKRZYPCE im. Tadeusza Wrońskiego (https://fundacjaskrzypce.pl/)
- dr Kamil Grabowski - Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Dni Hochbergowskie w Roztoce
- Fundacja św. Jadwigi w Morawie (https://morawa.org)
- Festiwal Young Classic Dialog w Berlinie (http://young-classic-dialog-berlin.de/)
- Zoya Nevgodovska (Hochschule Für Musik Hanns Eisler Berlin)
- prof. dr hab. Sławomir Tomasik (Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie)
- Nataliya Chepurenko - Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu „Music Academy FORTE” w Brukseli (https://musicacademy.be/)
- Dolnośląskie Towarzystwo im. Fryderyka Chopina we Wrocławiu.
Dziękujemy Fundatorom nagród i gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym!
[ENG]
The 1st International Online Violin Competition Wrocław Con Corde ended with the victory of Jiwoo Seol - a young violinist studying at the Karol Szymanowski First and Secondary Secondary Music School in Wrocław in the violin class of Aneta Szczygielska. The main prize in the competition is a violin made by Krzysztof Mróz, luthier from Wroclaw. (website: http://www.lutnik.pl/).
By the decision of the Jury chaired by prof. Ph.D. Sławomir Tomasik from the University of Music. The Fryderyk Chopin University in Warsaw was awarded 20 special prizes, whose founders were:
- SKRZYPCE Tadeusz Wroński Foundation (https://fundacjaskrzypce.pl)
- Dr. Kamil Grabowski - Director of the International Hochberg Days Festival in Roztoka
- St. Jadwiga Foundation in Morawa (https://morawa.org/)
- Young Classic Dialog Festival in Berlin (http://young-classic-dialog-berlin.de/)
- Zoya Nevgodovska (Hochschule Für Musik Hanns Eisler Berlin)
- prof. Ph.D. Sławomir Tomasik (Fryderyk Chopin University of Music in Warsaw)
- Nataliya Chepurenko - Director of the International Festival "Music Academy FORTE" in Brussels (https://musicacademy.be/)
- Lower Silesian Chopin Society in Wrocław.
We would like to thank the Founders of the awards and congratulate all the winners and honorable mentions!
Opublikowano: 23 czerwiec 2023
Wrocław Con Corde - I Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy
Wrocław Con Corde - I Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy Online 2023
[PL] Zapraszamy do udziału w I Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Online "Wrocław Con Corde". Konkurs adresowany jest do wszystkich skrzypków bez ograniczeń wiekowych a występy uczestników oceniane będą przez Jury pod przewodnictwem prof. dra hab. Sławomira Tomasika z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
[ENG] We invite you to participate in the 1st International Violin Competition Online "Wrocław Con Corde". The competition is addressed to all violinists without age limits and the performances of the participants will be assessed by the Jury chaired by prof. dr hab. Sławomir Tomasik from The Fryderyk Chopin University of Music in Warsaw.
Termin zgłoszeń upływa 30 listopada 2023 roku
[ENG]
Application deadline - 30.11.2023
PL: https://drive.google.com/.../1SzKRt3yVoOIIcDvB9ew.../view...
ENG:
https://drive.google.com/.../1hRzro2xBDECvxHXxio9.../view...
PL: https://drive.google.com/.../1luPmeKV7ATwYCxQULeE.../view...
ENG:
https://drive.google.com/.../1XtaPPeV0LNFlon2eKKU.../view...
PL:
https://drive.google.com/.../12.../view...
ENG:
https://drive.google.com/.../1KDbheBD98LHpiYPKw49.../view...
WhatsApp: +48 781 046 679